Szanowni Czytelnicy !

Na podstawie rekomendacji Biblioteki Narodowej, 11.05.2020 (poniedziałek) uruchamiamy wypożyczalnię w GBP w Łopusznie. W trosce o bezpieczeństwo Państwa i nasze prosimy o zapoznanie się z  nowymi zasadami korzystania.

Zasady pracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Łopusznie:

• Biblioteka będzie czynna dla czytelników od poniedziałku do piątku w godz. 830 do 1530.
  • Od dnia wznowienia biblioteka będzie prowadziła działalność wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek.
  • Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznychKsiążki przygotowuje i podaje wyłącznie bibliotekarz.
  • Wypożyczamy książki w holu przy drzwiach. Czytelnik podaje książkę od strony kodu, odczytujemy czytnikiem zwrot i następnie czytelnik odkłada książki do kartonu .
  • Nie ma możliwości organizacji spotkań, imprez i warsztatów.
  • Nie będzie dostępna dla czytelników czytelnia i pracownia komputerowa.
  • W bibliotece przebywać będzie mógł tylko jeden czytelnik. Pozostałe zainteresowane osoby powinny czekać w holu biblioteki z zachowaniem 2 m odległości od siebie.
  • Czytelnicy muszą być zaopatrzeni w maseczki, inne nakrycie twarzy oraz rękawiczki.
  • W czasie pracy biblioteki pomieszczenia będą regularnie dezynfekowane (przewidujemy kilkunastominutowe przerwy).
  • Książki zwracane będą umieszczane w wyznaczonym miejscu i będą podlegały kwarantannie.
  • W celu usprawnienia obsługi i ograniczenia czasu przebywania czytelników w bibliotece prosimy o zdalne rezerwowanie książek w systemie MAK, e-mailowo, zamówienia telefoniczne  pod nr tel. 413914138 lub przychodzenie ze spisem książek.
  • Wszystkie zwroty, których należało dokonać w okresie, kiedy biblioteka była zamknięta dla czytelników, trzeba zrealizować do 15 czerwca.