Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami naszych pracowników oraz publikacjami ciągłymi Naszej Biblioteki.

Zapraszamy Państwa serdecznie do zakupu monografii „Łopuszno i okolice na przestrzeni dziejów do 2018 roku”.

Autorami publikacji są doktor nauk humanistycznych w dziedzinie historii Izabela Bożyk, historyk, prof. dr hab. Stefan J. Pastuszka (autor ponad 300 publikacji) oraz profesor Romuald Turkowski.

Książka jest do nabycia w Gminnej Bibliotece Publicznej w cenie 50 zł.

„Świat powinien wiedzieć, ile nas Polaków kosztowało prawo do swojego miejsca na ziemi”.

Te słowa Jana Pawła II powinny być myślą przewodnią nie tylko uroczystości upamiętniającej ludobójstwo, którego ofiarą stali się w dniu 11 maja 1943 roku mieszkańcy Skałki Polskiej, jednej z kilkuset wsi spacyfikowanych przez Niemców.