Akcja Narodowego Czytania za nami! W tym roku „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza zaprezentowały Panie ze Stowarzyszenia „Kobiety Łopuszna”, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Pani Agnieszka Palacz - nauczyciel polonista ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie oraz Pan Mariusz Brelski.

Od 2012 roku odbywa się Narodowe Czytanie. Corocznie para prezydencka wskazuje konkretne dzieło literackie, łącząc tematykę dzieła z obchodzonym jubileuszem. W tym roku, ogłoszonym przez Sejm Rokiem Romantyzmu Polskiego do czytania zostały wybrane „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.  Powodem jest dwusetna rocznica wydania zbioru. Bez takich utworów jak „Romantyczność”, „Powrót Taty”, „Świtezianka”, „Pani Twardowska” trudno sobie wyobrazić ostatnie dwieście lat polskiej kultury.

Paniom, które w doskonały sposób umiliły nam wtorkowe popołudnie czytając wybrane ballady Adama Mickiewicza serdecznie dziękujemy!

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji najmłodsi uczestniczyli w przedstawieniu pt ,,Gdzie jest dziś mały Miś'' zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną. Bajkowy duet zabawiał dzieci piosenkami i wierszykami. Przedszkolaki złożyły Misiowi życzenia urodzinowe.Było wiele radości i dużo zabawy.