Już 17 kwietnia o godzinie 17.00 w świetlicy MGOK przy ulicy Włoszczowskiej 3 odbędzie się wyjątkowe spotkanie z muzyką i słowem.

To doskonała okazja, by w nastrojowej atmosferze posłuchać pięknych tekstów i melodii, które poruszają serca i skłaniają do refleksji.

Zapraszamy wszystkich miłośników poezji i muzyki!

 

Wojtek Socha

Członek Klubu Literackiego „ ASPEKT” w Ostrowcu Św. od 2005r                                                      

Pisze wiersze i krótkie formy opowiadań, komponuje muzykę do własnych tekstów.

Swoje prace prezentował na łamach lokalnych gazet (GO, Wiadomości Św.),  tomikach poetyckich związanych z klubami literackimi,  w  publikacji Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej.

W 2007 roku wraz z córką Karoliną wydał tomik pt. „KONCERT”

Prezentacje jego wierszy  i piosenki poetyckiej odbywają się również na wieczorkach autorskich własnych jak i zaprzyjaźnionych poetów, plenerach, wystawach i festiwalach.

Duże znaczenie ma dla niego kontakt z rzeźbą , obrazem  oraz ich twórcami jako inspiracja dla własnej twórczości.

W 2010 roku  nagrał i wydał płytę  pt. „Na strunie M” z autorskimi piosenkami.

W maju 2011 r piosenka z płyty p.t „ Wirtualnie” zdobyła Muzycznego Scyzoryka w kategorii piosenka poetycka.

Od 2017 roku pracuje w Radiu Ostrowiec, gdzie między innymi zajmuje się piosenką poetycką w autorskiej audycji SYNKOPA SŁOWA. Współtworzy także audycje promującą jazz - Muzyka Nie-Dzieli , a także  kącik ze starszymi  polskimi piosenkami -  Szafa Gra.

W 2020 roku wydał  płytę z czterema autorskimi piosenkami , utrzymanymi w formie poetycko- jazzowej p.t.  TUŻ PRZED ROKIEM.

W 2020 roku ukazał się jego drugi tomik pod tytułem SYNKOPA SŁOWA. Znajdują się tam wiersze, teksty piosenek, ale również kilka osobistych opowiadań. Jedno z nich dotyczy jego korzeni .

„Niech płyną wszyscy razem” to sentymentalna  opowieść o jego pochodzeniu. Miejscach tych znanych z dzieciństwa i z opowieści jego  przodków. Gnieździska, Wierna, Łopuszno – Łośna - czyli Wierna Rzeka. To miejsca tej historii. Historii pierwszej Nauczycielki w Gnieździskach – Prababki Wojtka Sochy. I Historia dziedzictwa duchowego autora opowiadania.  

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia znajdującą się na Facebooku!

3 kwietnia gościliśmy w bibliotece publicznej jednego z najpopularniejszych pisarzy
dla dzieci Pana Wiesława Drabika. Jego książki to pięknie ilustrowane, pouczające, pełne
humoru bajeczki dla najmłodszych. Najpopularniejsze to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym,
jak powstał Kraków”, „O Twardowskim na kogucie i o diabłach w wielkim skrócie”, „Kocie
łakocie”. Ponadto Pan Drabik jest autorem niezwykle ciekawej serii wierszowanych
opowieści o znanych, polskich sportowcach ”Zostań mistrzem” np. „Korzonek na chodzie,
czyli sport zawsze w modzie”, „ Mała mysz skacze, czyli Myszomania”, „Agata nie lata, a
jest mistrzem świata”. Niektóre spośród ponad dwustu jego książeczek są dodatkowo
ilustrowane przez samego autora.


Na spotkanie przyszli uczniowie klas pierwszych SP z Łopuszna wraz z
wychowawczyniami Panią Iwoną Wisznarewską i Panią Wiesławą Król.


Autor opowiadał o początkach swojej pracy pisarskiej, o tym jak powstaje książka i
ilustracja do niej, czytał najzabawniejsze fragmenty swoich bajek, bawił się z dziećmi w
odgadywanie rymów, nagradzając uczestników zabawy drobnymi upominkami.


Mali czytelnicy poprzez bezpośredni kontakt z autorem rozszerzyli krąg swych
wiadomości. Mamy nadzieję, że chętniej będą sięgać po książeczki autora, którego
bezpośrednio poznali.


Na zakończenie spotkania dzieci zdobyły imienne dedykacje i autograf autora.


W dniu 05.06.2018 r odbyło się spotkanie dla najmłodszych (uczniów klas pierwszych i drugiej SP Łopuszno) z Babcią Grunią - Edytą Zarębską. Autorka opowiadała o swoim dzieciństwie, marzeniach by zostać pisarką. Następnie dzieci uczestniczyły w scence teatralnej. Zobaczyły jak ilustratorka tworzyła ilustrację do bajki i wraz z muzykiem zaśpiewały piosenkę "Mądra rzeka". Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, odpowiadały na zadawane przez prowadzących pytania. Państwo Zarębscy angażowali uczestników do wspólnej zabawy i śpiewu. Spotkanie miało na celu rozbudzenie wyobraźni dzieci, uczenie właściwych postaw, dobrodziejstw korzystania z książek i biblioteki. 

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Łopusznie

Zaprasza !!!

 

Na spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

bajkopisarką i ilustratorką

Laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren.

Spotkanie odbędzie się w Remizie OSP

przy ul. Strażackiej w Łopusznie

dnia 5.06.2018 (wtorek) o godz. 9:00.

19 marca 2018 roku odbyły się trzy spotkania dla uczniów klas III i IV Szkoły Podstawowej w Łopusznie z ornitologiem, fotografem, przyrodnikiem  panem Sebastianem Sobowcem pt. "Dzikie zwierzęta obok człowieka". Podczas spotkań dzieci wysłuchały ciekawostek z życia ptaków i zwierząt zamieszkujących nasze okolice. Wykład był wzbogacony pokazem slajdów z autorskimi zdjęciami przyrodnika.

Jako miłą pamiątkę spotkania można było nabyć książki, pocztówki, magnesy, breloczki ze zdjęciami ptaków autorstwa pana Sebastiana. Autor podarował też kilka swoich publikacji bibliotece. Zapraszamy do ich wypożyczania.

 

ZAPROSZENIE

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z

Sebastianem Sobowcem

przyrodnikiem, fotografem, pisarzem, autorem wielu książek w dziedzinie

ochrony przyrody.

Spotkanie odbędzie się 19 marca

o godzinie 830 w remizie strażackiej w Łopusznie