Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach na terenie całego kraju ponad 2 mln publikacji naukowych zgromadzonych w zasobie cyfrowym Biblioteki Narodowej.

Głównym celem systemu Academica jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej.

Rejestracja czytelników korzystających z systemu Academica odbywa się za pomocą kart bibliotecznych.

Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców.

Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Podręczniku czytelnika oraz Regulaminie użytkownika.

W przypadku pytań dotyczących funkcjonowania wypożyczalni Academica w naszej Bibliotece zapraszamy do kontaktu osobistego albo pod tel. (41)3914138