DYREKTOR MIEJSKO - GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ
ogłasza nabór na stanowisko młodszego bibliotekarza

Warunki zatrudnienia:

1. Wymiar czasu pracy: pełen etat.
  2. Miejsce wykonywania pracy: Łopuszno.
  3. Rodzaj umowy: umowa na czas określony.

Zadania wykonywane na stanowisku:

1. Obsługa użytkowników biblioteki, udostępnianie zbiorów bibliotecznych oraz
    udzielanie informacji bibliotecznych, zgodnie z godzinami pracy Biblioteki.
  2. Gromadzenie, opracowywanie, przechowywanie i ochrona materiałów bibliotecznych.
  3. Organizowanie form pracy z czytelnikiem, służących popularyzowaniu książki i czytelnictwa.
  4. Sporządzanie sprawozdań, analiz, planów z działalności biblioteki.
  5. Wykonywanie innych czynności zleconych przez dyrektora MGBP, w tym wydarzeń środowiskowych o charakterze gminnym.
  6. Dbanie o czystość i estetykę pomieszczeń bibliotecznych, przygotowywanie wystaw okolicznościowych.
  7. Przygotowywanie artykułów i materiałów publikowanych w prasie i mediach, plakatów i ogłoszeń.
  8. Udział w szkoleniach i warsztatach doskonalenia zawodowego.
  9. Współpraca ze szkołami, przedszkolami i innymi instytucjami partnerskimi.

Wymagania kwalifikacyjne kandydata:

1. Wymagania niezbędne:
    1. wykształcenie wyższe lub kierunkowe studia podyplomowe.
    2. znajomość podstawowych aktów prawnych dotyczących funkcjonowania bibliotek ze szczególnym uwzględnieniem Ustawy o bibliotekach,
    3. obywatelstwo polskie,
    4. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
    5. niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.
  2. Wymagania dodatkowe:
    1. znajomość oprogramowania MAK+,
    2. umiejętność opracowywania materiałów bibliotecznych pod względem formalnym i rzeczowym,
    3. biegła obsługa komputera, znajomość programów biurowych (Microsoft Office), i swobodne korzystanie z Internetu
    4. zainteresowania nowymi technologiami,
    5. wykształcenie wyższe magisterskie (preferowane: bibliotekoznawstwo, dziennikarstwo),
    6. mile widziana umiejętność korzystania z programów graficznych np. Canva

Cechy osobowe:

• komunikatywność oraz inne cechy osobowe niezbędne do bezpośredniej pracy z użytkownikiem biblioteki,
  • umiejętność wystąpień publicznych,
  • umiejętność rozwiązywania sytuacji konfliktowych,
  • umiejętność pracy w grupie,
  • skrupulatność,
  • dokładność,
  • odpowiedzialność,
  • kreatywność

Charakter pracy:

• praca biurowa,
  • kontakt z czytelnikiem,
  • praca przy komputerze,
  • organizacja wydarzeń publicznych

Wymagane dokumenty:

• CV,
  • kopia dyplomu ukończenia szkoły,
  • kopie świadectw pracy z poprzednich zakładów pracy lub dokumentów potwierdzających staż pracy.

W ofercie prosimy o podanie kontaktu telefonicznego.

Dokumenty należy składać/przesłać w terminie do 3 marca 2023 roku, do godz. 15.00 do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, 26-070 Łopuszno, ul. Włoszczowska 3 lub elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferty złożone po tym terminie nie będą uwzględniane.

Biblioteka zastrzega sobie możliwość kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami oraz prawo do powiadamiania o podjętej decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska jedynie wybranego kandydata.

Oferty odrzucone, które nie zostaną odebrane w terminie 30 dni od zakończenia naboru, zostaną zniszczone.

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA KANDYDATÓW DO PRACY

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łopusznie

Administrator informuje, że:

1. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne do udziału w postępowaniu rekrutacyjnym,
  2. dane osobowe będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa – Kodeksu pracy oraz na podstawie Pani/Pana zgody,
  3. dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji procesu rekrutacji na aplikowane stanowisko,
  4. odbiorcami danych mogą być podmioty upoważnione na mocy przepisów prawa oraz podmioty, z którymi administrator zawrze stosowne umowy
  5. w zakresie realizacji usług zewnętrznych wiążących się z przetwarzaniem danych osobowych,
  6. posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  7. posiada Pani/Pan prawo do wycofania zgody w odniesieniu do tych danych, które przetwarzamy na podstawie Pani/Pana zgody; wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych w oparciu o tę podstawę, które nastąpiło przed jej wycofaniem; zgodę można wycofać pisząc na adres: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  8. posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia danych w odniesieniu do tych danych, które przetwarzamy na podstawie Pani/Pana zgody,
  9. przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  10. w przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych może Pan/Pani skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych MGBP pisząc na adres  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..